Atmintinė

 
Atmintinė, skirta pacientui, išeinančiam į lauką (ligoninės teritoriją) arba jo artimiesiems, kurie išveža ar lydi pacientą į lauką (ligoninės teritoriją)
  1. Pacientai gali būti išvežami ar išvedami arba gali išeiti pasivaikščioti tik VšĮ Vilkpėdės ligoninės teritorijoje.
  2. Paciento artimieji, veždami ar lydėdami pacientą į lauką (ligoninės teritoriją), privalo tai atlikti saugiai ir, pasikonsultavę su skyriaus slaugytoju ar kitu medicinos personalu, tinkamai naudoti pacientui paskirtas kompensacinės technikos bei kitas priemones.
  3. Paciento artimiesiems, išvedusiems ar lydintiems pacientą į lauką (ligoninės teritoriją), griežtai draudžiama pacientą palikti lauke vieną.
  4.  Paciento artimieji, išvedę ar lydintys jį į lauką (ligoninės teritoriją) ir pastebėję pakitusią ar pablogėjusią paciento būklę, privalo nedelsiant apie tai pranešti artimiausiai esančiam ligoninės darbuotojui.
  5. Pacientai, sergantys Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis, lauke gali būti tik jiems skirtame ligoninės teritorijoje esančiame uždarame kiemelyje.
  6. Pacientams griežtai draudžiama vaikščioti ar būti ligoninės teritorijos važiuojamoje dalyje, pacientas ir jį lydintis asmuo turi laikytis galiojančių kelių eismo taisyklių.
  7. Pacientas, pageidaujantis išeiti už ligoninės teritorijos ribų ar jo atstovas, pageidaujantis išsivesti ar išsivežti pacientą už ligoninės teritorijos ribų, turi raštu pateikti prašymą gydančiam ar budinčiam gydytojui arba palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjui bei gauti jo sutikimą. Tokiu atveju, išėjęs už ligoninės teritorijos ribų pacientas (jo atstovas) prisiima pilną atsakomybę atitinkamai už savo arba atstovaujamo paciento sveikatą.
Pacientams, atvykstantiems į VšĮ Vilkpėdės ligoninę, rekomenduotina turėti šias priemones:

-        patogią kasdieninę aprangą: 2-3 komplektus apatinių drabužių, pižamą, laisvus ir lengvai aprengiamus drabužius, kojines, šlepetes, lauko drabužius ir avalynę

-        asmens higienos priemones: dantų pastą, dantų šepetėlį, kempinę, šampūną, muilą, skutimosi priemones, naudojamą kremą, šukas ir kt.

-       naudojantiems dantų protezus, rekomenduojama turėti indą jų laikymui ir šepetėlį jų valymui

-       kasdienes pagalbines priemones: klausos aparatą, akinius, lazdelę, vaikštynę ir kt.

-       keletą rankšluosčių, drėgnų servetėlių

Visus paciento su savimi turimus vertingus daiktus, pinigus ir dokumentus rekomenduojame atiduoti artimiesiems arba perduoti saugoti į ligoninės seifą.